איך לגרום לאנשים לעמוד אצלך בתור עם שיווק בוידאו

לירון מור בסדרת סרטונים חינמית שלא תרצו לפספס

 

מיני קורס שיווק בוידאו

איך לגרום לאנשים לעמוד אצלך בתור עם שיווק בוידאו

לירון מור בסדרת סרטונים חינמית שלא תרצו לפספס

 

מיני קורס שיווק בוידאו

מה למדתי מלירון מור ואיך זה שינה את העסק שלי

זהירות! הפוסט הכי חושפני שלי EVER!

 

הרבה אנשים שמכירים אותי לא יודעים שהגעתי לעולם אתרי הוורדפרס ממש במקרה. לפני שהקמתי את העסק הגשמנו לבעלי חלום שבער בו ופתחנו בית קפה-מסעדה בכפר סבא. עבדנו ביחד, קרענו את ה…ביפ במשך שנה שלמה, הפסדנו ים של כסף כי לא ידענו כלום על ניהול בתי קפה וחשבנו שאנחנו חכמים ונלמד תוך כדי, זה לא עבד ואחרי שנה של הפסדים כואבים סגרנו באכזבה גדולה.

מצאנו את עצמנו, זוג אנשים משכילים קרובים מאד לגיל 40 עם שני ילדים קטנים בלי הכנסה בלי חסכונות ובלי בית ועם חובות לבנק (למזלנו יצאנו בזמן בלי חובות לעובדים וספקים ), מתחילים הכל מהתחלה.

התחלנו לחפש עבודה. היינו מוכנים לעבוד בכל דבר כדי לצאת מהמצב שהיינו בו, שלחנו קורות חיים לכל מקום שיכולנו ובזמן החיפוש התקשרה אלי מישהי שביקשה שאעשה שינויי תוכן באתר האינטרנט שלה לכמה שעות בשבוע. היה לי קצת נסיון באתרי אינטרנט מכל מיני מקומות שעבדתי בהם לפני אבל שום ידע בתכנות או בניית אתרים. מבט אחד באתר שלה הספיק להבין שהאתר לא טוב וצריך לבנות אתר חדש. היא הסכימה ואמרה לי "טוב אז תבקשי הצעות מחיר מחברות בניית אתרים ובואי נראה".

ביקשתי וקיבלתי מספר הצעות מחיר מחברות בניית אתרים וכולם בלי יוצא מהכלל הציעו לבנות את האתר במערכת וורדפרס והצעות המחיר שלהם עמדו על 8,000₪.

זו הייתה הפעם הראשונה ששמעתי על וורדפרס. אז כמו כל דבר חדש שאני מכירה נכנסתי לגברת גוגל ושאלתי אותה מה זה וורדפרס?קראתי, צפיתי בסרטונים, היה נראה לי קל לבנות במערכת הזו אז אמרתי ללקוחה – שאז שילמה לי 3,000₪ לחודש – "תני לי שבועיים ללמוד ואני אבנה לך אתר חדש". (אוי – החוצפה והבטחון העצמי שלי זה משהו..)

וכך היה, ישבתי שבועיים על המרפסת בבית עם הלאפטופ שלי ובניתי אתר בוורדפרס.

באחד הערבים נכנס גיא לבקר וראה אותי על הספה עם הלאפטופ, "מה את עושה שרון?" הוא שאל ועניתי לו שאני בונה אתר למישהי שאני עובדת אצלה. גיא מיד התלהב ואמר "וואלה? את יודעת לבנות אתרים? אני צריך 2 אתרים פשוטים לעסק שלי ואני מוכן לשלם לך שתבני".

ככה התחיל הכל, החלטנו שבינתיים עד שנמצא עבודות נורמליות ואבירם יחזור להייטק נבנה אתרים בוורדפרס, בניתי אתר ראשון לעסק ויצאנו לדרך. אבירם היה מתקשר לעסקים שראינו שהאתר שלהם גרוע, קובע פגישה וחוזר עם עוד אתר ואז עוד אחד ועוד אחד.

עברתי מהמרפסת והספה בסלון לחדר של הילד הקטן שלי ועבדתי משם.

אחרי כ-3 חודשים בשמחה גדולה אבירם התקבל חזרה לאינטל והשאיר אותי לבד עם העסק החדש. כשסיימתי את האתר האחרון שהגיע בזכות פגישה שלו, השתררה דממה. לא היו לי פרויקטים להמשך החודש וגם לא לחודשים הבאים. הרגשתי כמו ארנבת מבוהלת מול זרקורי המכונית בכביש מהיר באמצע הלילה.

מה עושים? מאיפה אני מביאה עכשיו עוד עבודה?

כן הלכתי ולמדתי והתמקצעתי מאד בצד הטכני, אבל לא היה לי מושג בשיווק ומכירות. שנאתי את זה וזה לא עניין אותי. רק רציתי שמישהו יביא לי עבודה ואני כבר אעשה אותה על הצד הטוב ביותר.

התחלתי לברר עלויות של להביא מישהו בתשלום שיעשה את מה שאבירם עשה עד עכשיו וראיתי שאין מצב להוציא עכשיו משכורת לעוד בן אדם כשאנחנו רק מתחילים להרים את האף ולנשום. הבנתי שאין לי ברירה ואהיה חייבת ללמוד את העניין הזה של שיווק באינטרנט, פגישות עם לקוחות ומכירות. זה או זה או לסגור את העסק.

שוב נכנסתי לגברת גוגל – יש לי איתה מערכת יחסים ארוכת שנים – והתחלתי לבדוק:

אז איך משיגים לקוחות מהאינטרנט?

מהר מאד נתקלתי באחד הסרטונים של לירון מור והוא תפס אותי מהשנייה הראשונה. הנה בחורה צעירה שמסבירה בדיוק מה שאני צריכה – איך להביא לקוחות לעסק מהאינטרנט. צפיתי בעוד סרטון ועוד אחד, ממש התמכרתי לתכנים שלה וכשלירון פתחה את הקורס להרשמה נרשמתי מיד.

זו הייתה הנקודה בה העסק שלי התחיל באמת להמריא. צילמתי כמה סרטוני הדרכה על וורדפרס שהיו גרועים מאד אבל לא היה לי אכפת, העליתי אותם לערוץ יוטיוב שפתחתי שגם זה למדתי מלירון והתחלתי להפיץ אותם ברחבי הרשת.

מה שקרה אחר כך היה לא פחות ממדהים, אנשים שאני לא מכירה התחילו להתקשר אלי ולשאול שאלות. פנו אלי וביקשו לקבוע איתי פגישות (כשאבירם התחיל עם הטלפונים וניסה לקבוע פגישות זה לא היה קל, הוא היה צריך לרדוף אחריהם – עכשיו המצב התהפך).

התחלתי לקבל הפניות לעבודה מכל מיני אנשים שהכירו אותי אבל לא ידעו שזה מה שאני עושה. נכנסו פרויקטים אחד אחרי השני והייתי מלאה בעבודה. היה לזה אפקט מתגלגל של כדור שלג. כבר לא הייתי צריכה לדאוג מאיפה יגיע הפרויקט הבא או מה אני הולכת לעשות בחודש הבא.

מאז למדתי עוד המון שיווק, המשכתי לתכנית הליווי של לירון והמשכתי בזכות מה שלמדתי ממנה להגדיל את העסק ולבסס אותו עד לנקודה שכבר לא הייתי צריכה ובאמת לא עשיתי שיווק לעסק שלי בכלל, לא היה לי צורך.

היינו 3 שנים בחו"ל ברילוקיישן ועדיין העסק ממשיך לעבוד.

מאז שחזרתי לארץ החלטתי שאני רוצה להעביר את הידע שצברתי לעסקים קטנים והקמתי את האתר הזה שאתם נמצאים בו, מה אתם חושבים היה הדבר הראשון שעשיתי? התחברתי שוב ללירון, נרשמתי שוב לרשימת התפוצה שלה וכבר שריינתי לעצמי מקום למאסטר מיינד שלה בדצמבר. למה? כי אני יודעת שגם שם אני הולכת לעשות קפיצה משמעותית לעסק.

אם יש לכם עסק ואתם בתחילת הדרך או אם אתם כבר ותיקים ועדיין מתאמצים להביא לקוחות לעסק באופן קבוע תעשו לעצמכם טובה גדולה מאד, תלחצו על הכפתור ותכנסו לעולם של לירון – לא תצטערו.

ואם בזכות הפוסט הזה אני עוזרת אפילו בקצת למישהו למצוא דרך ולהתקדם עם העסק – זה מספיק לי.