חבילות תמיכה באתר

תמיכה מלאה באתר ושקט נפשי,
תוצאות מתמשכות וצמיחה.

חבילות תמיכה באתר

תמיכה מלאה באתר שקט נפשי,
תוצאות מתמשכות וצמיחה.

אתר האינטרנט שלך הוא השקעה. אל תזניח אותו!

נכנסת הבוקר לאתר האינטרנט שלך ומצאת שהוא נפרץ? מה אתה עושה? כמה זה יעלה לך? איך תטפל בזה במהירות?

חבילות תמיכה חודשיות

תמיכה והדרכות

כל הלקוחות שלנו מקבלים גישה בלתי מוגבלת לאתר ההדרכות שלנו המכיל מעל 100 הדרכות וידאו בכל נושאי הוורדפרס, יהיה לך את כל הידע שאתה צריך כדי לתפעל אתר אינטרנט עסקי מקצועי.

העלאת תוכן | העלאת מוצרים (לאתרי מסחר אלקטרוני) | עדכוני בלוג | תפריטים | דפים וכו'..

אסטרטגיה וייעוץ

פגישת אסטרטגיה אישית בטלפון או סקייפ – כלול בחבילות פרימיום. קבע איתנו את הפגישה שלך ואנו נעשה כמיטב יכולתנו כדי לעזור.  

ניתן להשתמש בזמן שלך עבור שיחת ייעוץ או בקשות שינויים ספציפיים כגון: עריכת תוכן או הדרכה מעשית.

תחזוקה ודוחות

תמיכה ייעודית באתר הוורדפרס או בבלוג שלך כולל עדכוני מערכת ותוספים, בדיקות אבטחה וביצועים, אנו שומרים על האתר שלך מעודכן.

גיבויים באתר | עדכון וורדפרס | סריקות אבטחה | בדיקות ביצועים | ניקוי ספאם ותיקונים | ייעול של מסד הנתונים.

תמחור

תשלום חודשי ללא התחייבות, ניתן לבטל בכל עת.

אנו מציעים יותר מסתם תחזוקת אתרים.

אנו שואפים לספק כלים וידע לצמיחה.

שאלות נפוצות

האם זמן התמיכה החודשי יכול לעבור לחודש הבא?

החבילה מבטיחה לך שעות עבודה בכל חודש שמוקדשות לעסק שלך. כדי לשמור את המקום שלך בתוך הלו"ז שלנו אנחנו לא יכולים להעביר את זמן התמיכה לחודשים הבאים. אבל אתה יכול להיות בטוח כי מה שתבקש (בהתאם לחבילה שלך) יטופל על ידי הצוות שלנו בתשומת לב מיידית. תוכנית הפרימיום שלנו מאפשרת להעביר 2 ש"ע בחודש לתקופה של 6 חודשים כל עוד אתה לקוח פעיל בחבילת Premium.

מה קורה אם האתר שלי נופל, נפרץ או "נשבר"?
כל המטרה של חבילות התמיכה שלנו היא טיפול מונע, ולכן אנו מקווים למנוע את הדברים האלה מלכתחילה. עם זאת, במקרה שהאתר שלך מגיע ל"חדר המיון", אנחנו נהיה שם – נתקשר עם חברת אירוח האתרים בשמך. אנחנו לא יכולים להבטיח שהאתר שלך לא ייפרץ לעולם אבל מבטיחים שנעשה כל שביכולתנו כדי למנוע את זה, כמו גם נסייע בשיקום וניקוי של האתר עם אחד הגיבויים שלנו.
אילו משימות כלולות בזמן התמיכה הכלול בחבילה?

בקשות לעדכון תוכן ושיפורים קטנים בעיצוב הן הבקשות הנפוצות ביותר, אך כל דבר שיכול להתאים לזמן התמיכה החודשי שלך הולך. אנו רק מבקשים ממך להיות מודע לכך שבקשות לתכונות חדשות באתר שלכם  או בפיצ'רים חדשים כאלה שבדרך כלל חורגים מהזמן הכלול בחבילה  יטופלו רק לאחר שליחת הצעת מחיר מפורטת וחתימה על הסכם עבודה.

מה לגבי משימות שלא כלולות בחבילת התמיכה?

אם יש לך משימה שהיא מעבר למה שנכלל בתוכנית שלך, אנו נשלח הצעת מחיר על מנת שתאשר אותה בנפרד.עם זאת, פעמים רבות אנו מעריכים בקשות החורגות מהתוכנית – על בסיס כל מקרה לגופו, ובאישורך נחייב את הזמן הנוסף מעבר למה שמוקצה לך בחבילה לפי תעריף מוזל ללקוחות קבועים.

איך עובדות שיחות האסטרטגיה?

אימיילים זו צורת התקשורת הטובה ביותר שלנו, שם תקבל את התגובה המהירה ביותר. עם זאת, אנחנו יודעים שסיעור מוחות עובד הכי טוב בטלפון או בשיחת וידאו. שיחות ייעוץ אלה שמורות ללקוחותינו בחבילה האישית וללקוחות חבילות פרמיום. הם עוזרים למקד את המסלול של האתר לצמיחה ושיפורים. פעמים רבות לקוחות משתמשים בזמן זה לשינויים בעזרת שיתוף מסך או הדרכה נקודתית.

ומה אם העסק שלי צריך עוד שעות עבודה?

שעות נוספות מעבר לזמן המוקצה לך בחבילת התמיכה מתומחרות ב- 200₪ לשעת עבודה.
שעת עבודה ללקוחות שאינם נמצאים בחבילה מתומחרת ב – 280₪ ובקשות כאלה לרוב לא נענות או נענות רק במקרים שנשאר לנו זמן לטפל בהן.

 

באמת אפשר לבטל מתי שרוצים? אין התחייבות? אין אותיות קטנות?

בהחלט! אנחנו בונים על מערכת יחסים איתך ועם אתר האינטרנט שלך, אז נכון שלא היינו רוצים לראות אותך הולך אבל אנחנו מבינים שצרכי העסק משפיעים על החלטות רבות ולא רוצים לנעול אף אחד בהסכם. כדי לצאת מחבילת התמיכה יש לשלוח בקשת  ביטול באמצעות דוא"ל אל:

  support@ash-mobile.com

  ואנו נעצור מיד את התשלום הבא.

מה לגבי אחסון האתר?

באפשרותך להשתמש בחברת האחסון שלך. אמנם אנו מעדיפים להשתמש בספקים המומלצים שלנו אבל נבדוק עבורך מול ספק האחסון שלך האם סביבת השרת עומדת בסטנדרט שבו אנו בונים אתרי וורדפרס כדי לוודא שהאתר שלך יגור בסביבה מתאימה. במידה וצריך אנו מציעים העברת אתר לאחד מהספקים המומלצים שלנו בעלות חד פעמית.

איך עובד התשלום?

 .כרטיס האשראי שלכם יחויב אוטומטית בתחילת כל חודש. מיד לאחר חיוב התשלום תשלח אליך חשבונית במייל

התשלום מתבצע בראשון לכל חודש עבור החודש הקרוב.

 

עוד שאלות?

אם לא ענינו על כל השאלות אל תהססו, תשלחו לנו שאלה – אנחנו עונים לכולם.