לאן נעלמת? שרון אסף

המון זמן לא נפגשנו!

איפה היית כל כך הרבה זמן? לאן נעלמת לנו? זה מה שאני שומעת מהמון אנשים מאז שחזרתי לארץ.

זה מה ששלחתי היום לרשימת התפוצה הישנה שלי. בזמנו התחלתי לטפח רשימת תפוצה ושלחתי לה טיפים שעוזרים בניהול אתר הוורדפרס של מי שנרשם. הכוונה הייתה להמשיך בכיוון הזה אבל מה שקרה בעקבות זה שהתחלתי קצת לעשות שיווק לעסק שלי היה באמת מדהים – אחרי מספר סרטוני יוטיוב לא גדול וקצת פעילות בפייסבוק ולרשימת התפוצה – כן זה אתם. העסק שלי פשוט תפס כנפיים משל עצמו, נכנסו המון פרויקטים, אתרים חדשים ופשוט נשאבתי לתוך הניהול השוטף של העסק ולא עשיתי יותר שיווק בכלל.

אז מאיפה חזרתי לארץ? את בטח שואלים את עצמכם…

היינו – משפחתי ואני ברילוקיישן קרוב לשלוש שנים האחרונות. בשנה הראשונה היינו בדבלין אירלנד ואחר כך ( עם הפסקה קצרה בארץ) המשכנו לפורטלנד, אורגון בארה"ב. על חוויות הרילוקיישן שלנו אני יכולה לכתוב מפה ועד לירח ואם ממש מעניין אתכם, תכתבו לי ואשמח לספר קצת אבל לא זו מטרת הפוסט היום.

בזמן הרילו הייתי צריכה לשנות את הדרך שבה מתנהל העסק שלי. זה היה מאתגר, מעניין, מלמד ומפקס וגם עברתי מספר גלגולים ונסיונות. לקח לי זמן להבין מה אני באמת רוצה מהעסק שלי ולאן אני רוצה להוביל אותו. בכמעט 3 שנים שבהן לא הייתי בארץ השארתי בסיס לקוחות קבועים קטן ואיכותי, כולם היו לקוחות שבנינו להם את האתר ונשארו איתנו לניהול שוטף של האתר שלהם במתכונת של ריטיינר חודשי – היום זה נקרא לקוחות Website Care Plans. לא קיבלתי בכלל לקוחות חדשים מישראל ומעט לקוחות אמריקאיים נכנסו וכמות העבודה שהייתה הספיקה לי באורח החיים החדש, רציתי מספיק זמן לחוות עד תום את חווית הרילוקיישן, את החיים במדינות שונות ואת הטיולים המשפחתיים הרבים שעשינו אז התאים לי להוריד הילוך.

בזמן הרילו היה לי הרבה זמן פנוי – גם בגלל שקצב החיים בארץ הוא מ-ט-ו-ר-ף לא פחות ואם לא יצא לכם לחיות במקום אחר אתם לא מבינים עד כמה ואם כן יצא אתם בטוח מבינים על מה אני מדברת – את הזמן הפנוי ניצלתי להמון המון פעילות גופנית מכל מיני סוגים – שחיתי, הלכתי, עשיתי פילאטיס, סנואו בורד, סקי, טיולי הייק מאתגרים בהרים (האמת לא הרבה). קראתי המון ספרים ולמדתי. לקחתי קורסים אונליין בכל מיני תחומים שעניינו אותי מאד. חלקם קשורים לתחום העיסוק שלי ופיתחו את היכולות שלי וחלקם לא קשורים בעליל וסתם סיפקו את יצר הסקרנות הטבעי שקיים בי. וגולת הכותרת מבחינתי – השתתפתי במאסטרמיינד ששינה לי את כל הדרך בה אני רואה את העסק שלי, הפיל לי טון של אסימונים וסחף אותי לדרך חדשה-ישנה. רציתי ללכת בכיוון הזה די מההתחלה אבל אף פעם לא היה לי זמן לזה.

כל ההקדמה הארוכה הזו באה כדי לאמר לכם שבחיים וגם בעסקים יש גלגולים, יש שינויים ויש התפתחות.

מאז שחזרתי לארץ – לפני מספר חודשים הקמתי את אתר הקורסים החדש , שמוקדש כולו לבעלי עסקים קטנים ולרצון שלי להעביר את כל הידע הענק שצברתי במהלך השנים על אתרי וורדפרס ועל שיווק וקידום האתרים שלנו. ידע מקצועי שחברות שילמו לי (ועדיין משלמות) תקציבים מכובדים כדי שאנהל עבורם את הנוכחות האינטרנטית  שלהם.

אני פורשת בפניכם את כל הידע שיש לי בצורה של הדרכות וידאו, קורסים אונליין וסדנאות פרונטליות. חלק בתשלום כמובן (הרי זה עסק) אבל חלק גדול מאד מהידע אני מעבירה ללא תשלום בכלל ממש פה בתוך הבלוג החדש שלי.

תוך כדי הקמה וקידום האתר החדש אני מתעדת גם את כל פעולות השיווק שאני עושה לאתר כדי שתוכלו לעקוב ולראות מה עובד ומה לא, מה מחזיר את ההשקעה ובמה כדאי להתמקד. אני עושה את ה"ניסוי וטעייה" ואם תעקבו תוכלו לחסוך לעצמכם את הנפילות – ובטוח שיהיו  – וליישם רק את ההצלחות ותמיד יש כאלה, את כל התיעוד תוכלו למצוא פה בפוסט בהמשכים…

האתר מקודם בתשלום בכל מיני ערוצים ואני דוחפת אותו גם ברשתות החברתיות, למשל ממש בשבועיים האחרונים התחלתי להיכנס קצת לאינסטגרם לצורך קידום האתר, עד עכשיו האינסטגרם היה בשבילי כמו אלבום תמונות משפחתי שבקושי נגעתי בו אבל הבנתי שלשם צריך ללכת עכשיו כדי לקדם את העסק שלנו, אז אני שם, לומדת , מתנסה וכשיהיו לי תובנות מבטיחה לעדכן גם אתכם.

אני פה – תבואו לבקר @sharon_assaf

 

יש גם קבוצת פייסבוק סגורה ואינטימית שם אני עונה על שאלות ספציפיות שקשורות לאתר שלכם, לבעיה שנתקלתם בה ואתם רוצים קצת עזרה. אשמח מאד שתבואו זה כמובן ללא עלות אז אם יש לכם שאלה שם זה המקום להעלות אותה, אני עונה לכל השאלות ואם אני לא יודעת את התשובה אני יודעת איפה למצוא אותה.

וורדפרס עם שרון אסף – בואו 

אם יש לכם אתר וורדפרס, יש לכם עסק או שאתם בדרך לשם, הכניסו מייל והיכנסו לרשימה שלי ותפתחו את המיילים שאשלח, מי שנמצא ברשימה הוא מבחינתי ה VIP שלי וככאלה אשלח לכם מדי פעם בנוסף לטיפים וההדרכות גם הטבות ייחודיות אז כדאי להישאר.